Glashaven
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Glashaven RPG Sitesi
 
AnasayfaKapıAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Meslek Başvuruları
Geceyarısı Kardeşliği EmptyC.tesi Haz. 29, 2019 11:49 am tarafından Olivia Crawford

» Sınıf/Irk Başvuruları
Geceyarısı Kardeşliği EmptyC.tesi Haz. 29, 2019 11:43 am tarafından Olivia Crawford

» güneş doğu'dan yükselir.
Geceyarısı Kardeşliği EmptyCuma Haz. 28, 2019 9:30 pm tarafından Mary Galadus

» Duyurular
Geceyarısı Kardeşliği EmptyCuma Haz. 28, 2019 9:13 pm tarafından Xonepe

» Toplu Rp Duyurusu
Geceyarısı Kardeşliği EmptyPerş. Mayıs 21, 2015 12:15 pm tarafından Xonepe

» Şuan ne dinliyorum
Geceyarısı Kardeşliği EmptyPerş. Mayıs 21, 2015 1:48 am tarafından Zaherite Bel-shazar

» Geceyarısı Kardeşliği
Geceyarısı Kardeşliği EmptyPerş. Mayıs 21, 2015 1:44 am tarafından Zaherite Bel-shazar

» Şişenin Dibi
Geceyarısı Kardeşliği EmptySalı Mayıs 12, 2015 9:44 pm tarafından Wess Himbrecht

» Resim/Photoshop Vs~
Geceyarısı Kardeşliği EmptySalı Mayıs 12, 2015 2:39 pm tarafından Fenrirr

Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 27 kişi Perş. Nis. 16, 2015 7:02 pm tarihinde online oldu.
TDeğiştirme
 

 Geceyarısı Kardeşliği

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Zaherite Bel-shazar
İnsan
İnsan
Zaherite Bel-shazar


Geceyarısı Kardeşliği Empty
MesajKonu: Geceyarısı Kardeşliği   Geceyarısı Kardeşliği EmptyPerş. Mayıs 21, 2015 1:44 am

Geceyarısı Kardeşliği 53L8Ulc

GECEYARISI KARDEŞLİĞİ

HAKKINDA

Geceyarısı Kardeşliği, Glashaven halkının maddi ve manevi yönlerden eksik kaldığı durumda karşılık gözetmeksizin yardım etme amacıyla kurulmuş, kendine ait örf ve adetleri bulunan bir loncadır. Halkın yaşına ve cinsiyetine bakılmaksızın yemek, barınma, giyinme, sağlık ve eğitim ihtiyaçlarını karşılar. İnsanlara karşılıklı sevgiyi aşılamasıyla birlikte bunun istikrarının sürdürülmesini amaçlar. Küçük yaşta loncaya bırakılan çocukların bütün eğitimleri kendi ellerinden sağlanır ve çocuklar yetenekleri göz önüne alınarak yetiştirildikleri için başarılı bireyler olmaktadırlar.

Tüm bunların masrafları ise Glashaven lordlarının cömertliği ile birlikte ellerinde bulundurdukları tarlaların da payı çoktur. Gelirin yüzde sekseni loncanın ihtiyaçlarına giderken kalanı ülkenin pazarında satılmaktadır. Köklü tarihleri sayesinde pek çok dükkan da bu lonca tarafından işletilmekte ya da güvenliği sağlanmaktadır.  

Lonca başkanı bir sonrakini adayların içinden kendisinin belirleyeceği şekilde yedi yılda bir değişir. Başkanın yanında birde karar konseyi bulunmaktadır. Daha eşitlikçi bir anlayışı sürdürmelerinden dolayı lonca başkanının yetkileri sınırsız değildir; karar konseyinde oyu, konseyin diğer üyelerine kıyasla üç oya denktir. Loncayı ilgilendiren bütün kararlar bu konseyde alınır. İçlerinde konseyin kararlarını denetleyen bir başka kurum daha yoktur.


KISA TARİHÇESİ

Geceryarısı Kardeşliği'nin tarihi Glashaven'in Flann ailesi tarafından yönetilmeye başlaması kadar eskidir. Naiad ve insanların arasındaki savaşların sonucunda yaralanmış ve muhtaç halkın yardımını sağlamak için gönüllü bazı varlıklı lordun desteğiyle kurulmuştur. Glashaven'ın inşa edilmesinde, kaynakların bulunmasında ve daha nicesinde tahta karşı elleri bol olmuştur. Gerçekte ise Glashaven Adası dışındaki diğer kıtalarda da yayılan ve kutsal gördükleri bir amacı canlandırmak amacıyla bu işi yapmaya başlamışlardır. Lakin bu, loncanın saklı yüzüdür ve çoğunlukla sır olarak saklanmakta, dışarıdan masum bir kuruluş olarak görülmektedir.

Haklarında birkaç defa tahtın varisinin değişmesinde rol oynadıkları ile ilgili söylentiler dolaşsa bile halka o kadar kaynaşmışlardır ve o kadar onların güvenlerini kazanmışlardır ki bu söylentiler yalnızca söylentiden ibaret kalmıştır.


KARDEŞLİĞİN GERÇEK YÜZÜ

Lonca, hiçbir zaman dışarıdan görüldüğü kadar masum olmamıştır. Xonepe'ye inanmamaktadırlar ve kendi inandıkları tanrının veya tanrıçanın bir ada sahip olabilmesini küçük düşürücü bulmaktadırlar; kelimeler kutsal şeyleri anlatmakta yetersiz kalmaktadır onların inancına göre. Bu nedenle çoğunlukla tanrı veya tanrıçalarını görsel sanatlarla betimlemişlerdir. Ayrıca inançlarına bir cinsiyet getirmek de gözlerinde küçük düşürücüdür; Geceyarısı Kardeşliği'nde her cins eşit görülmekle birlikte tarihin geneline yayılmış ataerkil topluma ve naiadların anaerkil yapısına tezat oluştururlar. Cinsiyetten öte lonca için zihnin içindeki önem taşımaktadır.

Toplum içindeki zanlısı meçhul olan pek çok cinayetin ardında bu lonca yatmaktadır. İnançları kötü amaca lanet okumayı ve bunu cezalandırmayı buyurur. Hırsızlık dışındaki suçların büyük bir bölümü gerekli delillerin bulunmasının arkasından konsey tarafından ölümle sonuçlanır ancak pek az insanın bildiği ve girebildiği hücreleri bilgi almak ve beyinlerini yıkamak amacıyla pek çok insanla da doludur.

Özellikle yetim kalmış çocukları yetiştiren loncanın bunu yapmasındaki en büyük neden, kendisine hizmet etmeye ant içmiş olan ve loncaya hizmetin vicdani sorumluluk olduğuna inanan üyelere sahip olmaktır. Böylelikle küçük yaştan beri eğitilmiş olan bu kişiler ileride loncanın hizmetinde çalışacak, önemli konumlara gelecek ve loncanın arkasını iyice sağlamlaştıracaktır. Eğitimleri çocuklara yüklenecek amaçlara göre değişir ve çoğunlukla belli gruplara özel sağlanır. Kişiye özel ayrı derslerin de verilmesi yaygındır. Ancak her üyeye aşırı uyum özelliği iyice aşılanır ki ileride ne olursa olsun loncanın hep işine yarayabilsinler.

Üyelerin gizli veya ikinci birer kişiyi oynamalarından dolayı askeriyeye, kraliyete ve pek çok başka toplum içinde önem arz eden kuruluşun içine sızmışlardır. Üyeler birbirlerini tanımak için sözcüklere veya cümlelere sahiptirler; çoğunlukla bunlar şiirlerden seçilir. İstihbarat şifreli mesajlarla, özel alfabelerle hatta bir sokak ozanının şarkısında bile gizli olabilir.

Loncada önemli konumlara gelmek kişinin büyük ölçüde zekasına ve o konumlardaki kişilerin kararlarına bağlıdır. Yedi senede bir değişen lonca başkanı, yerine geçecek kişiyi daha önceden belirlediği ve bu süreç içinde oldukça zorlu sınamalardan geçen bir grup içinden seçer. Kişinin cinsiyetinin bunda da bir önemi yoktur.

Ayrıca her ay sırası gelenler için arınma günüdür; her gece tanrı/tanrıçalarının heykellerinin önünde bileklerini keserek kan akıtırlar ve ruhlarını arındırması, günahlarını bağışlaması için dua ederler.  ***

HİYERARŞİ


Lonca Başkanı: Zaherite Bel-Shazar
Konsey Üyeleri:
Doktorlar:
Eğitimciler:
Diğer Havalı Hedeler:


_________________
Geceyarısı Kardeşliği Yuen1_zpse2955d18
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Geceyarısı Kardeşliği
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Glashaven :: Loncanız-
Buraya geçin: